form_maker - en to th translation catalogue (46 entries)

en: Street Address
th: ถนนที่อยู่

en: Street Address Line 2
th: ที่อยู่บรรทัดที่ 2 ถนน

en: City
th: เมือง

en: State / Province / Region
th: รัฐ / จังหวัด / ภาค

en: Postal / Zip Code
th: รหัสไปรษณีย์ / Zip

en: Country
th: ประเทศ

en: January
th: มกราคม

en: February
th: กุมภาพันธ์

en: March
th: มีนาคม

en: April
th: เมษายน

en: May
th: พฤษภาคม

en: June
th: มิถุนายน

en: July
th: กรกฎาคม

en: August
th: สิงหาคม

en: September
th: กันยายน

en: October
th: ตุลาคม

en: November
th: พฤศจิกายน

en: December
th: ธันวาคม

en: Quantity
th: ปริมาณ

en: Error, incorrect Security code.
th: รหัสข้อผิดพลาดการรักษาความปลอดภัยที่ไม่ถูกต้อง

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
th: ip ของคุณจะถูกขึ้นบัญชีดำ กรุณาติดต่อผู้ดูแลเว็บไซต์

en: The file exceeds the allowed size of
th: ไฟล์เกินขนาดที่อนุญาตจาก

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
th: ขออภัยคุณไม่ได้รับอนุญาตให้อัปโหลดไฟล์ประเภทนี้

en: Error, file cannot be moved.
th: ข้อผิดพลาด, ไฟล์ไม่สามารถย้าย

en: This field %s requires a unique entry and this value was already submitted.
th: เขตนี้ %s ต้องการรายการที่ไม่ซ้ำกันและความคุ้มค่านี้ได้แสดงความคิดเห็นไว้แล้ว

en: Nothing was submitted.
th: ไม่มีสิ่งใดถูกแสดงความคิดเห็น

en: Your form was successfully submitted.
th: รูปแบบของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: Error, email was not sent.
th: ข้อผิดพลาดอีเมลไม่ได้ส่ง

en: field is required.
th: เขตข้อมูลที่จำเป็น

en: This is not a valid email address.
th: นี้ไม่ได้เป็นอีเมล์ที่ถูกต้อง

en: value must be between
th: จะต้องมีค่าระหว่าง

en: Your score should be less than
th: คะแนนของคุณควรจะน้อยกว่า

en: Title
th: ชื่อโครงการวิจัย

en: First
th: อันดับแรก

en: Last
th: ล่าสุด

en: Middle
th: middle

en: Area Code
th: รหัสเมือง

en: Phone Number
th: หมายเลขโทรศัพท์:

en: Dollars
th: ดอลลาร์

en: Cents
th: เซ็นต์

en: From
th: จาก

en: To
th: ไปยัง

en: GO
th: ไป

en: Reset
th: ตั้งค่าใหม่

en: Select a Field
th: เลือกฟิลด์

en: Select a Date
th: เลือกวันที่
