form_maker - en to nb translation catalogue (43 entries)

en: Street Address
nb: Gateadresse

en: Street Address Line 2
nb: Gateadresse Linje 2

en: City
nb: By

en: State / Province / Region
nb: Stat / provins / region

en: Postal / Zip Code
nb: Postal / postnummer

en: Country
nb: Land

en: January
nb: Januar

en: February
nb: Februar

en: March
nb: Mars

en: May
nb: Mai

en: June
nb: Juni

en: July
nb: Juli

en: October
nb: Oktober

en: December
nb: Desember

en: Quantity
nb: Kvantitet

en: Error, incorrect Security code.
nb: Feil, feil sikkerhetskode.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
nb: Din IP er svartelistet. Ta kontakt med nettstedet administrator

en: The file exceeds the allowed size of
nb: Filen overskrider den tillatte størrelsen på

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
nb: Beklager, du har ikke lov til å laste opp denne filtypen.

en: Error, file cannot be moved.
nb: Feil, kan filen ikke flyttes.

en: This field %s requires a unique entry and this value was already submitted.
nb: Dette feltet %s krever en unik og denne verdien var allerede sendt.

en: Nothing was submitted.
nb: Ingenting ble sendt.

en: Your form was successfully submitted.
nb: Din skjema ble sendt inn.

en: Error, email was not sent.
nb: Feil, ble e-posten ikke sendt.

en: field is required.
nb: Feltet er påkrevd.

en: This is not a valid email address.
nb: Dette er ikke en gyldig e-postadresse.

en: The
nb: Den

en: value must be between
nb: Verdien må være mellom

en: Your score should be less than
nb: Poengsummen din bør være mindre enn

en: Title
nb: Tittel

en: First
nb: Første

en: Last
nb: Siste

en: Middle
nb: (Midtre)

en: Area Code
nb: Retningsnummer

en: Phone Number
nb: Telefonnummer

en: Dollars
nb: Dollar

en: Cents
nb: Cent

en: From
nb: Fra

en: To
nb: Å

en: GO
nb: gå

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Select a Field
nb: Velg et felt

en: Select a Date
nb: Velg en dato
