form_maker - en to ka translation catalogue (46 entries)

en: Street Address
ka: ქუჩის მისამართი

en: Street Address Line 2
ka: ქუჩის მისამართი Line 2

en: City
ka: ქალაქი

en: State / Province / Region
ka: სახელმწიფო / Province / რაიონი

en: Postal / Zip Code
ka: საფოსტო / საფოსტო კოდი

en: Country
ka: ქვეყანა

en: January
ka: იანვარი

en: February
ka: თებერვალი

en: March
ka: მარტი

en: April
ka: აპრილი

en: May
ka: მაისი

en: June
ka: ივნისი

en: July
ka: ივლისი

en: August
ka: აგვისტო

en: September
ka: სექტემბერი

en: October
ka: ოქტომბერი

en: November
ka: ნოემბერი

en: December
ka: დეკემბერი

en: Quantity
ka: რაოდენობა

en: Error, incorrect Security code.
ka: შეცდომა, არასწორი დამცავი კოდი.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
ka: თქვენი IP არის შავ სიაში. დაუკავშირდით ნახვა ადმინისტრაციას

en: The file exceeds the allowed size of
ka: ფაილი აღემატება დასაშვებ ზომა

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ გაქვთ ატვირთვა ასეთი ტიპის ფაილი.

en: Error, file cannot be moved.
ka: შეცდომა, ფაილი ვერ გადავიდა.

en: This field %s requires a unique entry and this value was already submitted.
ka: ეს ველი %s მოითხოვს უნიკალური შესვლის და ამ მნიშვნელობის უკვე წარადგინა.

en: Nothing was submitted.
ka: არაფერი არ იყო გამოგზავნილი.

en: Your form was successfully submitted.
ka: თქვენს ფორმას წარმატებით წარმოადგინა.

en: Error, email was not sent.
ka: შეცდომა, ელ არ გაეგზავნა.

en: field is required.
ka: ველი აუცილებელია.

en: This is not a valid email address.
ka: ეს არ არის სწორი ელ.

en: value must be between
ka: ღირებულება უნდა იყოს

en: Your score should be less than
ka: თქვენი ანგარიში არ უნდა აღემატებოდეს

en: Title
ka: სათაური

en: First
ka: პირველი

en: Last
ka: ბოლო

en: Middle
ka: ახლო

en: Area Code
ka: კოდი

en: Phone Number
ka: ტელეფონი

en: Dollars
ka: დოლარი

en: Cents
ka: ცენტი

en: From
ka: დან

en: To
ka: უნდა

en: GO
ka: გადასვლა

en: Reset
ka: რესეტი

en: Select a Field
ka: აირჩიეთ სფერო

en: Select a Date
ka: აირჩიეთ თარიღი
