form_maker - en to hu translation catalogue (44 entries)

en: Street Address
hu: Utca, házszám

en: Street Address Line 2
hu: Utca, házszám, 2. sor

en: City
hu: Város

en: State / Province / Region
hu: Állam / Tartomány / Régió

en: Country
hu: Ország

en: January
hu: Január

en: February
hu: Február

en: March
hu: Március

en: April
hu: Április

en: May
hu: Május

en: June
hu: Június

en: July
hu: Július

en: August
hu: Augusztus

en: September
hu: Szeptember

en: October
hu: Október

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Error, incorrect Security code.
hu: Hiba, hibás biztonsági kódot.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
hu: Az ip feketelistára. Lépjen kapcsolatba a webhely adminisztrátorának.

en: The file exceeds the allowed size of
hu: A fájl mérete meghaladja a megengedett méretét

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
hu: Sajnálom, akkor nem tölthet fel ezt a fájltípust.

en: Error, file cannot be moved.
hu: Hiba, a fájl nem lehet mozgatni.

en: This field %s requires a unique entry and this value was already submitted.
hu: Ebben a mezőben %s igényli egyedülálló bejegyzés és ezt az értéket már benyújtották.

en: Nothing was submitted.
hu: Semmi sem nyújtottak be.

en: Your form was successfully submitted.
hu: A forma sikeresen be.

en: Error, email was not sent.
hu: Hiba, e-mail nem lett elküldve.

en: field is required.
hu: mező kitöltése kötelező.

en: This is not a valid email address.
hu: Ez nem egy érvényes e-mail címet.

en: The
hu: a

en: value must be between
hu: érték között kell lennie

en: Your score should be less than
hu: A pontszám nem lehet kisebb, mint a

en: Title
hu: Cím

en: First
hu: Első

en: Last
hu: Utolsó

en: Middle
hu: Középső

en: Area Code
hu: Körzetszám

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: Dollars
hu: Dollár

en: Cents
hu: Cent

en: From
hu: -től

en: To
hu: Az

en: GO
hu: megy

en: Reset
hu: visszaállítása

en: Select a Field
hu: Válasszon ki egy mezőt

en: Select a Date
hu: Válasszon ki egy dátumot
