form_maker - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Street Address
fa: آدرس

en: Street Address Line 2
fa: خط آدرس خیابان 2

en: City
fa: شهر

en: State / Province / Region
fa: ایالت / استان / منطقه

en: Postal / Zip Code
fa: پستی / کد پستی

en: Country
fa: کشور

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: ماه مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: مه

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: جولای

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Quantity
fa: مقدار

en: Error, incorrect Security code.
fa: خطا، کد امنیتی نادرست است.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
fa: IP شما در لیست سیاه است. لطفا با مدیر سایت تماس بگیرید.

en: The file exceeds the allowed size of
fa: فایل بیش از اندازه مجاز

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
fa: با عرض پوزش، شما اجازه به آپلود این نوع از فایل.

en: Error, file cannot be moved.
fa: خطا، فایل را نمی توان منتقل شده است.

en: This field %s requires a unique entry and this value was already submitted.
fa: %s در این زمینه نیاز به یک ورودی منحصر به فرد است و این مقدار در حال حاضر ارائه شد.

en: Nothing was submitted.
fa: هیچ کس را مشاهده کنید.

en: Your form was successfully submitted.
fa: فرم شما با موفقیت ارسال شد.

en: Error, email was not sent.
fa: خطا، ایمیل فرستاده نشد.

en: field is required.
fa: فیلد الزامی است.

en: This is not a valid email address.
fa: این یک آدرس ایمیل معتبر نیست.

en: value must be between
fa: ارزش باید بین است

en: Your score should be less than
fa: امتیاز شما باید کمتر از است

en: Title
fa: عنوان

en: First
fa: نخستین

en: Last
fa: واپسین

en: Middle
fa: متوسط

en: Area Code
fa: کد منطقه

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: Dollars
fa: دلار

en: Cents
fa: سنت

en: From
fa: از

en: To
fa: به

en: GO
fa: به

en: Reset
fa: تنظیم مجدد

en: Select a Field
fa: انتخاب درست

en: Select a Date
fa: انتخاب تاریخ
