form_maker - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Street Address
da: Gade

en: Street Address Line 2
da: Gade Linje 2

en: City
da: By

en: State / Province / Region
da: Stat / provins / region

en: Country
da: Land

en: January
da: Januar

en: February
da: Februar

en: March
da: Marts

en: May
da: Maj

en: June
da: Juni

en: July
da: Juli

en: October
da: Oktober

en: Quantity
da: mængde

en: Error, incorrect Security code.
da: Fejl, forkert sikkerhedskode kode.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
da: Din IP er sortlistet. Kontakt venligst hjemmesiden administrator.

en: The file exceeds the allowed size of
da: Filen overskrider den tilladte størrelse

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
da: Du har desværre ikke tilladelse til at uploade denne type fil.

en: Error, file cannot be moved.
da: Fejl, kan filen ikke kan flyttes.

en: This field %s requires a unique entry and this value was already submitted.
da: Dette felt %s kræver en unik indgang, og denne værdi var allerede indsendt.

en: Nothing was submitted.
da: Intet blev fremlagt.

en: Your form was successfully submitted.
da: Din formular blev succesfuldt sendt.

en: Error, email was not sent.
da: Fejl, blev e-mailen ikke sendt.

en: field is required.
da: felt er påkrævet.

en: This is not a valid email address.
da: Dette er ikke en gyldig e-mail-adresse.

en: The
da: den

en: value must be between
da: værdi skal være mellem

en: Your score should be less than
da: Din score skal være mindre end

en: Title
da: Titel

en: First
da: Første

en: Last
da: Sidste

en: Middle
da: Mellemøsten

en: Area Code
da: Områdekode

en: Phone Number
da: telefonnummer.

en: Dollars
da: dollars

en: Cents
da: cents

en: From
da: fra

en: To
da: til

en: GO
da: gå

en: Reset
da: Nulstil

en: Select a Field
da: Vælg et felt

en: Select a Date
da: Vælg en dato
